Kadıköy Kız Öğrenci Yurdu

Kadıköy Kız Öğrenci Yurdu

Konak Selimiye Özel Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul Kadıköy kız öğrenci yurdu olarak başta Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi, Fenerbahçe Üniversitesi olmak üzere Kadıköy ve civarındaki tüm üniversite öğrencilerine kaliteden ödün vermeden maksimum imkanlar ile hizmet vermektedir.

Kadıköy İlçesi Hakkında Bilgiler;

Konum & Coğrafi : İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan ilçelerinden birisidir. Kocaeli Yarımadası’nın güneybatı kesiminde bulunan Kadıköy, batı ve güneyde Marmara Denizi, kuzeybatıda Üsküdar, kuzeydoğuda Ataşehir ve doğuda Maltepe ilçeleriyle çevrilidir.

Nüfus & Demografi : Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nin 2020 verilerine göre Kadıköy İlçesi’nin nüfusu 481.983’tür. 2007’deki adrese dayalı nüfus sayımına göre Kadıköy ilçesinin nüfusu 744.670 idi. 2008’de, D 100 Karayolu’nun kuzeyindeki mahallelerin Ataşehir adıyla ilçe yapılıp Kadıköy’den ayrılmasından sonra, ilçenin geri kalan sınırları içindeki nüfus 533.452 oldu. Kadıköy nüfusunun %70’inden fazlası Lise ve üzeri eğitim seviyesindedir. İstanbul’un en fazla üniversite ve lise mezunu nüfusuna sahip ilçelerinden biridir. Kadıköy ilçesinde birçok devlet ve özel üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin çok büyük bir kısmı İstanbul dışındaki şehirlerden gelenler oluşturmaktadır. Kadıköy kız öğrenci yurdu ihtiyacı da fazla olmaktadır. İstanbul dışından gelen öğrencilerin İstanbul gibi bir megakentte sağlıklı ve huzur içinde eğitim görebilmeleri bu yurtlara bağlı olmaktadır. Konak Selimiye Kız Öğrenci Yurdu; öğrencilerin huzurlu, güvenli ve en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için tüm koşulları sağlamaktadır.

İmkanlar : Kadıköy eğitim – öğretim ve sosyal imkanlar anlamında İstanbul’un en fazla imkanına sahip ilçelerden bir tanesidir. Kütüphaneler, sosyal alanlar, parklar ve daha birçok imkan öğrenciler için uygun fiyatlar ile kullanımındadır.

Selimiye Mahallesi Hakkında Bilgiler;

Selimiye mahallesi de Üsküdar kadar eski ve köklü bir tarihe sahiptir. Selimiye mahallesi, Üsküdar’ın en büyük 3 mahallesinden bir tanesidir. Herkes tarafından bilinen Selimiye kışlası, Harem Otogarı, Harem – Sirkeci Arabalı Vapur İskelesi ve Harem Limanı Selimiye mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Selimiye mahallesi sadece Üsküdar ve İstanbul’un değil Türkiye’deki en nezih mahallelerden bir tanesidir. Geniş parkları, tarihi, kültürü ve coğrafi yapısı ile İstanbul’un ve Üsküdar’ın gözbebeği mahallelerinden bir tanesidir.

Selimiye mahallesinin komşu mahalleleri; Salacak mahallesi, Zeynep Kamil mahallesi, Aziz Mahmut Hüdai Mahallesidir. Selimiye mahallesi imkanları geniş bir yerdir. Kitap kafeleri, kütüphaneleri, park alanları, spor alanları gibi alanlar ile bir gencin ihtiyaç duyabileceği herşey bulunmaktadır.

Selimiye mahallesi konumu itibari ile Üsküdar ve Kadıköy meydanına sadece 5 dakika mesafede olduğu gibi Sirkeci – Eminönüne 20 – 25 dakikada, Beşiktaş’a 20 dakikada, Ümraniye 15 dakikada, Marmaray’a 5 dakika, Metrolar & Metrobüse 10 dakika mesafede olduğu gibi Anadolu yakasındaki tüm ilçelere tek vasıta ile ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Konak Selimiye Kız Öğrenci Yurdu Hakkında;

Üsküdar Konak Selimiye Kız Öğrenci Yurdu; 2016 yılında hizmete açılmıştır. 2016 yılından bu yana ailelerin güvendiği, öğrencilerin evinde hissettiği ender yerlerden biri olmuştur. Üsküdar’ın tarihinin yanı sıra mahalle kültürünün devam ettiği Selimiye mahallemizde öğrencilerimiz için 89 misafir kapasite ile hizmet vermekteyiz. Öğrencilerin her türlü güvenlik, konfor ve okullarına rahat gidip gelebilecekleri toplu ulaşım araçlarının tamamına en yakın mesafede yer almaktayız. Metro, tramvay, vapur, otobüs ve dolmuşların tamamına yürüme mesafesinde, ders çalışma ve dinlenmek için gereken sessizlik ve tüm imkanların tamamını misafirhanemizde bulabilirsiniz.

Konak Selimiye Özel Kız Öğrenci Yurdu olarak öğrencilerimize;

 • 24 saat mutfak kullanımı,
 • 24 saat çamaşır – kurutma makinesi kullanımı,
 • 24 saat birden fazla geniş ders çalışma alanları kullanımı,
 • 24 saat mescit kullanımı,
 • Sürekli güvenlik, güvenli giriş (yüz & parmak okuma sistemi),
 • 24 saat sınırsız internet kullanımı,
 • 24 saat sıcak su,
 • Ortak kullanım alanlarında 24 saat kettle / su sebili,
 • Kafemizde öğrencilerimize özel tüm yıl boyunca özel indirim ve etkinlikler,
 • Yıl içinde öğrencilerimize özel etkinlik / gezi ve diğer organizasyonlar,
 • Üniversitelere en yakın yurt Konak Selimiye Özel Kız Öğrenci Yurdu’dur,
 • Deniz manzaralı terasımızda dinlenme imkanı,
 • Uygun fiyatlar ile sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneği

ve daha fazlası Konak Selimiye Özel Kız Öğrenci Yurdunda…

Kadıköy Kız Öğrenci Yurdu

Kadıköy Öğrenci  Yurdu

Kadıköy Kız Yurdu

Ucuz Kız Öğrenci Yurdu

Ucuz Öğrenci Yurdu

Kadıköy Ucuz Öğrenci Yurdu

İstanbul Kız Öğrenci Yurdu

İstanbul Öğrenci Yurdu

Ucuz İstanbul Kız Öğrenci Yurdu

En uygun kız öğrenci yurdu

en uygun öğrenci yurdu

Konak Selimiye Kız Öğrenci Yurdu

Yorum Yazmak İstermisiniz?

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.